Десятий ювілейний…

Опубліковано в: Заходи |

   25 квітня 2018 року в ПНПУ імені В. Г. Короленка відбувся щорічний регіональний науково-практичний семінар «Проектна технологія навчання хімії».
У семінарі брали участь 39 проектів, авторами яких стали 45 учнів закладів загальної середньої освіти 12 районів та міст Полтавської області. У місті Полтаві проекти розробляли учнівські колективи шкіл № 3, 6, 11, 13, 14, 25, 29, 32, 33, 34, 36. Учні Полтавської гімназії №13 разом із керівником проектів Хурсою Юлею Петрівною, учителем-методистом, учителем хімії вищої категорії вкотре долучилися до проектної діяльності й саме цей рік став для учителя ювілейним десятим! Десять років поспіль учні гімназії створюють цікаві хімічні проекти, які щовесни презентують на регіональному науково-практичному семінарі «Проектна технологія навчання хімії». Цього року до уваги конкурсантів та членів організаційного комітету був представлений проект «Дослідження ступеня забруднення повітря сульфур(IV) оксидом методом ліхеноіндикації» який розробила учениця 9-А класу Полтавської гімназії № 13 Альона Сухомлин.
    Усіх учнів – авторів проектів, по закінченні слухання захисту представлених робіт, урочисто нагородили дипломами учасників семінару. Кожен із доповідачів отримав великий обсяг нової інформації та море позитивних емоцій! Учні мали змогу поспілкуватися зі своїми однолітками із закладів середньої освіти міста та області, поділитися враженнями від виступів, відвідати майстер-клас для учнів «хімічний експериментаріум».

 

    Для формування повноцінного мовлення у дітей важливе значення має постановка правильного мовленнєвого дихання. Але не тільки виконання спеціальних логопедичних дихальних вправ, надування повітряних куль, пускання мильних бульбашок, гра на дитячих музичних інструментах дозволяє вдосконалити мовленнєве дихання. В цьому переконалися учні 4-Г класу Романенко Валерія, Точилова Дар’я, Закройщиков Юрій разом із вчителем-логопедом Канигіною Наталією Ярославівною. Діти із задоволенням взяли участь у міжнародній віртуальній виставці дитячих робіт "Kvėpavimas esu besivystančių ir sutveriu" ("Дихання розвиваю і творю") м.Вільнюс (Литва), присвяченій святкуванню Дня логопеда у Європі. Картина створена незвичним способом малювання повітряними фломастерами БлоПен, що допомагає розвивати не тільки тривалий плавний видих, а й уяву, образне мислення, зв’язне мовлення. Діти отримали масу позитивних емоцій не тільки від результату спільної творчої діяльності, а головне – від самого процесу. Від організаторів виставки учні одержали подяку та сертифікат учасника.

Як ми гільце вили…

Опубліковано в: Заходи |

    Продовжується співпраця учнів Полтавської гімназії № 13 із Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка та Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського. Ми вже писали про виховний захід «Пісня землі. Віночок вити – життя любити», що проходив у стінах педуніверситету, в якому брали участь учні 6-Б класу нашої гімназії на чолі з класним керівником Манюненко В.П., а також Лавська Катерина (9-А клас) та Лісовська Вікторія (10-А клас) разом зі своїм учителем трудового навчання Гончаровою Л.М.
    Минуло небагато часу, і ці діти, знову на запрошення доцента кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Шаповал Л.І., долучилися до ще одного дійства – відтворення традицій національного українського весілля.
Захід «Як ми гільце вили…» цього разу відбувався 24 квітня нинішнього року в затишному залі місцевого краєзнавчого музею. Передувала зустрічі розповідь завідувача науково-дослідного експозиційного відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Пісцової М.П. про флористику, як яскраве культурне явище зі своєю історією, художніми властивостями, функціями, семантикою, що має самобутні ознаки, сучасні напрямки розвитку.
    Затим Лавська Катерина представила на розсуд глядачів відеопрезентацію своєї наукової роботи з теми «Весільне гільце», над якою вона працює разом з керівником Гончаровою Л.М. Дівчина розповіла про символічне та оберегове значення гільця на весіллі, його секрети виготовлення, різновиди.
      І наостанок учні 6-Б класу (Лифиренко Софія, Шкурат Вероніка, Нестеренко Ірина) показали театралізоване дійство, під час якого відтворили фрагмент дівич-вечора, на якому в давнину виготовляли гільце. Звучали тут і традиційні передвесільні пісні (Криса Анастасія, Близнюк Аліна, Скрипник Анна), лунали жарти від нареченого з боярами (Дейнека Дмитро, Луценко Андрій, Олексенко Іван), був викуп гільця у матері (Лісовська Вікторія) молодої та багато іншого.
      Присутні у залі – учні Полтавської гімназії № 13, студенти педуніверситету, працівники музею, батьки «артистів» – були вражені побаченим і почутим, адже ні для кого не секрет, що стали забуватися народні звичаї та обряди. Глядачі довго аплодували дітям після завершення інсценізації дівич-вечора, а Шаповал Лариса Іванівна наголосила, що саме завдяки таким заходам і відроджується давно забуте минуле нашого народу. А також викладач висловила сподівання, що й надалі співпраця наших навчальних закладів буде такою ж міцною, вражаючою і неймовірно цікавою.

   21 квітня 2018 року на базі Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка відбулася XI обласна олімпіада «Пролісок» для учнів 7-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області. Також були присутні представники Кіровоградської області. За результатами участі визначені переможці олімпіад з англійської мови, математики, української мови, історії України, хімії та біології. Визначалося одне перше, одне друге та одне третє місця.
   Учні 7-А класу Полтавської гімназії №13 теж взяли участь у цій олімпіаді. Петрик Марія посіла перше місце з англійської мови (учитель Падалка І.С.), Коваль Микола посів третє місце з математики( учитель Шершньова О.А.).
   Вітаємо наших переможців та їх вчителів та бажаємо подальших перемог!!!

Гімназійна весна 2018!

Опубліковано в: Заходи |

   Уже традиційно навесні під звуки фанфар свої нагороди отримує інтелектуальний потенціал Полтавської гімназії №13. Так, 19 квітня 2018 року в Полтавській гімназії №13 відбулося свято вшанування переможців міських, обласних та Всеукраїнських олімпіад, призерів міського, обласного та Всеукраїнського етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Малої Академії Наук та багатьох інших інтелектуальних і творчих конкурсів - День гімназії «Гімназійна весна 2018».
   У ошатній святково прикрашеній актовій залі зібралися учні та їх батьки, педагоги і адміністрація гімназії, представники засобів масової інформації. На святі була присутня завідувач відділом Полтавського міського центру позашкільної освіти Білявська Ірина Валентинівна. Свої вітання у день гімназії та грамоту про нагородження за допомогу безпритульним тваринам надіслала також депутат міської ради, директор школи «Юний європеєць» Матвєєва Майя Кадирівна, про що згадала у своєму вітальному слові до присутніх директор гімназії Орловська Наталія Володимирівна. У залі панувала щира святкова атмосфера посмішок, квітів та радості.
   Загалом на сцені гімназії було урочисто нагороджено 32 переможці міських Всеукраїнських учнівських олімпіад, 8 переможців обласних олімпіад та їх учителі, учасниця Всеукраїнського етапу олімпіади з французької мови Вітковська Анна (11-А клас) і призер Всеукраїнської олімпіади з правознавства у м.Херсон – Дарина Лизенко, учениця 9-А класу, яка стала у цьому році беззаперечним лідером гімназії із кількості нагород. Крім того, Дарина цього року перемогла у програмі майбутніх лідерів FLEX та отримала можливість протягом 1 року навчатися у Сполучених Штатах Америки.

  Свої нагороди отримали 18 переможців міського етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів МАН, 9 переможців обласного етапу конкурсу-захисту та їх наукові керівники. Саме цього дня учениця 11-А класу Мархай Неллі представляла Полтавську область на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту МАН у секції французька мова у м.Києві.
   Серед нагороджених цього дня були також педагоги лауреати конкурсу «Учитель року 2018» - Сахацька Світлана Анатоліївна (у номінації «Фізика») та Манюненко Вікторія Петрівна (у номінації «Українська мова та література»).
На святі були згадані переможці різного рівня мовних, літературних, творчих конкурсів та спортивних змагань, якими пишається гімназія.
Глядачів у залі порадували своїми виступами на сцені під час свята вокальний ансамбль «Джерельце», (керівник Міщенко І.П.), Могилат Анастасія, 7-Б клас, та Негребецька Анжеліка, 11-А клас, (керівник Нестеренко А.С.), хореографічні колективи «Криниченкька» та «Естадес». Незабутнє враження на глядачів справили показовий виступ вихованців Герасименка С.Я., які продемонстрували свою майстерність з таеквон-до, та колективу «Real men» з хореографічною композицією «Only Boys», керівник Скляр А.
   Сьогодні Полтавська гімназія №13 має дійсно потужний потенціал інтелектуальної, творчо обдарованої молоді!
Ми щиро зичимо усім сьогоднішнім переможцям піднятися на вершину слави і наступного навчального року, бажаємо, щоб у наступному році засяяли нові зірочки, а цьогорічним призерам-випускникам – обрати правильну і успішну життєву дорогу!

Сторінка 1 із 143

Інформаційний бюлетень

Будьте в курсі останніх подій з нашої мережі:

Зв'язатися з нами

Twitter стрічки