Заходи

Заходи

Десятий ювілейний…

Опубліковано в: Заходи |

   25 квітня 2018 року в ПНПУ імені В. Г. Короленка відбувся щорічний регіональний науково-практичний семінар «Проектна технологія навчання хімії».
У семінарі брали участь 39 проектів, авторами яких стали 45 учнів закладів загальної середньої освіти 12 районів та міст Полтавської області. У місті Полтаві проекти розробляли учнівські колективи шкіл № 3, 6, 11, 13, 14, 25, 29, 32, 33, 34, 36. Учні Полтавської гімназії №13 разом із керівником проектів Хурсою Юлею Петрівною, учителем-методистом, учителем хімії вищої категорії вкотре долучилися до проектної діяльності й саме цей рік став для учителя ювілейним десятим! Десять років поспіль учні гімназії створюють цікаві хімічні проекти, які щовесни презентують на регіональному науково-практичному семінарі «Проектна технологія навчання хімії». Цього року до уваги конкурсантів та членів організаційного комітету був представлений проект «Дослідження ступеня забруднення повітря сульфур(IV) оксидом методом ліхеноіндикації» який розробила учениця 9-А класу Полтавської гімназії № 13 Альона Сухомлин.
    Усіх учнів – авторів проектів, по закінченні слухання захисту представлених робіт, урочисто нагородили дипломами учасників семінару. Кожен із доповідачів отримав великий обсяг нової інформації та море позитивних емоцій! Учні мали змогу поспілкуватися зі своїми однолітками із закладів середньої освіти міста та області, поділитися враженнями від виступів, відвідати майстер-клас для учнів «хімічний експериментаріум».

 

    Для формування повноцінного мовлення у дітей важливе значення має постановка правильного мовленнєвого дихання. Але не тільки виконання спеціальних логопедичних дихальних вправ, надування повітряних куль, пускання мильних бульбашок, гра на дитячих музичних інструментах дозволяє вдосконалити мовленнєве дихання. В цьому переконалися учні 4-Г класу Романенко Валерія, Точилова Дар’я, Закройщиков Юрій разом із вчителем-логопедом Канигіною Наталією Ярославівною. Діти із задоволенням взяли участь у міжнародній віртуальній виставці дитячих робіт "Kvėpavimas esu besivystančių ir sutveriu" ("Дихання розвиваю і творю") м.Вільнюс (Литва), присвяченій святкуванню Дня логопеда у Європі. Картина створена незвичним способом малювання повітряними фломастерами БлоПен, що допомагає розвивати не тільки тривалий плавний видих, а й уяву, образне мислення, зв’язне мовлення. Діти отримали масу позитивних емоцій не тільки від результату спільної творчої діяльності, а головне – від самого процесу. Від організаторів виставки учні одержали подяку та сертифікат учасника.

Як ми гільце вили…

Опубліковано в: Заходи |

    Продовжується співпраця учнів Полтавської гімназії № 13 із Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка та Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського. Ми вже писали про виховний захід «Пісня землі. Віночок вити – життя любити», що проходив у стінах педуніверситету, в якому брали участь учні 6-Б класу нашої гімназії на чолі з класним керівником Манюненко В.П., а також Лавська Катерина (9-А клас) та Лісовська Вікторія (10-А клас) разом зі своїм учителем трудового навчання Гончаровою Л.М.
    Минуло небагато часу, і ці діти, знову на запрошення доцента кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Шаповал Л.І., долучилися до ще одного дійства – відтворення традицій національного українського весілля.
Захід «Як ми гільце вили…» цього разу відбувався 24 квітня нинішнього року в затишному залі місцевого краєзнавчого музею. Передувала зустрічі розповідь завідувача науково-дослідного експозиційного відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Пісцової М.П. про флористику, як яскраве культурне явище зі своєю історією, художніми властивостями, функціями, семантикою, що має самобутні ознаки, сучасні напрямки розвитку.
    Затим Лавська Катерина представила на розсуд глядачів відеопрезентацію своєї наукової роботи з теми «Весільне гільце», над якою вона працює разом з керівником Гончаровою Л.М. Дівчина розповіла про символічне та оберегове значення гільця на весіллі, його секрети виготовлення, різновиди.
      І наостанок учні 6-Б класу (Лифиренко Софія, Шкурат Вероніка, Нестеренко Ірина) показали театралізоване дійство, під час якого відтворили фрагмент дівич-вечора, на якому в давнину виготовляли гільце. Звучали тут і традиційні передвесільні пісні (Криса Анастасія, Близнюк Аліна, Скрипник Анна), лунали жарти від нареченого з боярами (Дейнека Дмитро, Луценко Андрій, Олексенко Іван), був викуп гільця у матері (Лісовська Вікторія) молодої та багато іншого.
      Присутні у залі – учні Полтавської гімназії № 13, студенти педуніверситету, працівники музею, батьки «артистів» – були вражені побаченим і почутим, адже ні для кого не секрет, що стали забуватися народні звичаї та обряди. Глядачі довго аплодували дітям після завершення інсценізації дівич-вечора, а Шаповал Лариса Іванівна наголосила, що саме завдяки таким заходам і відроджується давно забуте минуле нашого народу. А також викладач висловила сподівання, що й надалі співпраця наших навчальних закладів буде такою ж міцною, вражаючою і неймовірно цікавою.

Сторінка 1 із 225

Інформаційний бюлетень

Будьте в курсі останніх подій з нашої мережі:

Зв'язатися з нами

Twitter стрічки