У Дніпрі відбувся Всеукраїнський хакатон для вчителів "STEM: гендерночутливий підхід до навчання у школі"

13-15 вересня 2018р. у м. Дніпро відбувся організований Центром "Розвиток КСВ" спільно з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні та компаніями Interpipe і SoftServe в рамках ініціативи «Дівчата STEM» Всеукраїнський хакатон для вчителів "STEM: гендерночутливий підхід до навчання у школі". Партнерами хакатону виступили ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти", КЗВО "Дніпровська академія неперервної освіти", компанії - IT.Integrator. Інформаційний партнер - Центр нової освіти Івана Іванова.
169 педагогів з 62 різних міст, містечок та сіл України подали заявки на участь у хакатоні.
       Організатори обрали 40 найвмотивованіших вчителів зі всієї України та запросили їх для участі у Хакатоні, а також у Фестивалі науки, техніки і сучасних технологій. Із м.Полтава фіналістами відбору для участі у хакатоні стали методист з інформатики міського методичного кабінету Северенчук Наталія Яківна та заступник директора з навчально-виховної роботи Полтавської гімназії №13, учитель інформатики Крайнєва Тетяна василівна.
       У ході хакатону, використовуючи отриманні знання з дизайн-мислення педагоги розробляли рішення та підходи до впровадження гендерночутливого підходу до навчання у школах та позашкільних закладах, які сприятимуть залученню школярів та школярок до вивчення STEM-предметів. Саме вчителі вперше знайомлять школярів та школярок зі світом STEM-дисциплін і здатні заохотити їх обирати інженерні та технічні спеціальності у майбутньому. Дівчата і хлопці мають рівні можливості в опануванні STEM-дисциплін та професій, і тут не має бути жодних гендерних стереотипів.
      Під час хакатону учителі відвідали сесію про дизайн мислення (Кирило Холопкін, лектор з дизайн-мислення компанії SoftServe), майстер-клас “Сучасна українська школа у пошуках гендерної чутливості» (Олег Марущенко, член Робочої групи при Міністерстві освіти і науки України з питань політики гендерної рівності та протидії дискримінації у сфері освіти), майстер-клас з дизайну презентацій (Роман Крижановський, дизайнер компанії SoftServe), безліч вражень отримали під час екскурсії на завод Інтерпайп Сталь – найбільший електросталеплавильний комплекс з виробництва круглої сталевої заготовки у Східній Європі, перший металургійний завод, побудований з нуля в Україні з обсягом інвестицій 700 млн доларів.
      У рамках хакатону учителі відвідали 2-денний фестиваль Interpipe Tech Fest - головноу інженерну подію року, де отримали безліч вражень від експонатів та розробок з усіх куточків країни, які брали участь у фестивалі: новинки машино- та ракетобудування, робототехніки, моделі танків та літаків, безліч вражаючих моделей Lego, таких як Hogwarts Lego Land, битви моделей танків, літаків, кораблів та роботів, -усе це не залишило байдужим нікого, хто мав можливість побувати на фестивалі науки, техніки і сучасних технологій Interpipe Tech Fest.
      Усі учасники хакатону нагороджені дипломами та подарунками від партнерів хакатону, сповнені нових вражень та ідей з впровадження stem-освіти і готові до їх втілення у своїх навчальних закладах.