Диктант таки об’єднує

Уже вісімнадцятий рік поспіль 9 листопада всі поціновувачі рідного слова в різних куточках світу пишуть Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Сам текст, згідно усталеної традиції, читає доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Цьогоріч автор обрав тему «Крила України».

Уже не вперше писали диктант єдності й учні 7-Б класу Полтавської гімназії № 13 разом зі своїм класним керівником Манюненко Вікторією Петрівною та своїми батьками, котрі вперше приєдналися до цієї акції, щоб підтримати дітей і згадати шкільні роки. Гостинно зустрічали юних семикласників працівники обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара, де постійно пишуть диктант наші гімназисти.

І хоча вже не вперше діти відвідують цей захід, але хвилювалися помітно. Певний трепет у душі відчували й батьки. Та коли пролунали перші слова диктанту, всі заспокоїлися й налаштувалися на роботу. У залі панувала цілковита тиша, чутно було лише, як скрипіли ручки, виводячи охайно слова на аркушах паперу. І ось остання літера записана, поставлена крапка – і полегшено видихають учні, весело посміхаються батьки, задоволеним виглядає вчитель.

Після написання радіодиктанту і дорослі, й діти ділилися враженнями від почутого тексту з представниками місцевих телеканалів та Полтавського радіо. Шкурат Вероніка у своєму інтерв’ю зізналася, що цього року вона хвилювалася менше й сподівається, що помилок в її роботі буде небагато. А Сидоренко Міша зазначив, що ретельно готувався до написання диктанту, повторюючи правила пунктуації. Володимир Дорошенко, батько одного з учнів, повідомив, що із задоволенням приєднався до дітей і планує й надалі підтримувати їх у цій справі. Такої думки були й інші батьки, які з неабияким захопленням обговорювали диктант, і чекають уже на його результати. А от Лифиренко Софія взяла участь у прямому ефірі на Полтавському радіо, де поділилася своїми секретами успішного написання диктанту єдності.

Схвильовані, але задоволені виходили діти з бібліотеки й усю дорогу до школи обговорювали почутий текст. Кожен хоче побачити на своєму аркуші гарну оцінку, бо відзначають, що цьогорічний диктант був легший, ніж попередній. А як вийде – час покаже. Чекаємо на результати. І нехай рідна мова й надалі надихає нас на нові звершення й перемоги.