День виводу військ із Афганістану

Незалежна Україна 15 лютого офіційно вшановує День пам'яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виводу військ з Афганістану.

Розпочате у травні 1988 року виведення військ з Афганістану закінчилося 15 лютого 1989 року. Групи радянських військ остаточно покинули цю країну.

15 лютого 2019 року минає 30 років з дня виведення військ з Афганістану. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків. Тридцята річниця виведення військ з Афганістану – важлива подія в житті усіх, хто брав участь у тих боях.

У актовій залі нашої гімназії пройшла зустріч учнів 9-11 класів з учасником бойових дій в республіці Афганістан полковником Вербицьким Олександром Павловичем. Він розказав дітям про свій бойовий шлях та про військові операції, проведені нашими військовими в горах Афганістану.

Війна в Афганістані тривала більше 9 років. Участь у ній взяли 160 тисяч 375 українських військовослужбовців, 3360 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність.

І сьогодні, коли десятки тисяч наших співвітчизників боронять цілісність і незалежність України на її південно-східних рубежах від зовнішньої агресії, серед них є воїни-афганці, які демонструють та передають свої військові навички та вміння. Вони завжди були і залишаються прикладом мужності й відваги, патріотизму і відданості військовій присязі.

Олександр Павлович  побажав дітям здоров’я, миру, добра, здійснення всіх планів і задумів в ім’я добробуту та процвітання України і рідного краю.