Незбагненне диво – українська хустка!

Триває плідна творча співпраця Полтавської гімназії № 13 із Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка. Ми вже неодноразово згадували про спільні проекти, у яких беруть участь студенти, викладачі згаданого вузу та учні й учителі нашої гімназії. От і зараз є нагода написати ще про один із них.

16 квітня поточного року у рамках проведення тижня історико-географічного факультету учні нашої гімназії на запрошення доцента кафедри етнографії Шаповал Лариси Іванівни презентували студентській молоді літературно-музичну композицію «Незбагненне диво – українська хустка».

Діти разом зі своїми наставниками Манюненко В.П. та Гончаровою Л.М. влаштували яскраве дійство, що тримало увагу присутніх від початку й до кінця. Алтухова Вікторія (7-Б клас), будучи ведучою заходу, ознайомила присутніх зі звичаями та обрядами, у яких незамінним атрибутом була хустка. Лавська Катерина (10-А клас) доповнила розповідь семикласниці відеопрезентацією, у якій ішлося про різні назви головних уборів жінок та правила їх пов’язування. Останні продемонструвала на присутніх Л. М. Гончарова. Допомагали їй у цьому учениці

5-Д класу  Жлассі Даяна, Вакуленко Анастасія та  Гринець Дар’я. Подарувала позитивні емоції пісня «Стежечка-мережечка» у виконанні Кривоніс Єлизавети (9-Б клас) та Мамонтової Яни (10-Б клас). Дуже трепетним був виступ Міші Сидоренка (7-Б клас), який заспівав «Тернову хустину». Вражаючим вийшов танець Близнюк Аліни, Криси Анастасії, Лифиренко Софії та Скрипник Анни (7-Б клас) із хустками. Інсценізація уривка із твору Г. Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці» викликала шквал оплесків як у студентів, так і у викладачів та інших гостей, запрошених на свято. Перевтілилися в Уляну та Стецька юні гімназисти Лифиренко Софія та Сидоренко Михайло. А пісня «Мамина хустка», котру дуетом виконали Анна Скрипник та Михайло Сидоренко деяких навіть змусила заплакати.

Яскравою, трепетною, незабутньою виявилася зустріч із українською хусткою-веселицею, хусткою-берегинею. Нехай завжди береже вона тепло наших душ і живе вічно, як наша невмируща мати – Україна.