Українська хустка: традиції і сучасність

Продовжують учні 7-Б класу разом зі своїм класним керівником Манюненко В.П. вивчати традиції рідного народу. Вони відвідують різні виставки, майстер-класи, їздять на пізнавальні екскурсії. Особливе зацікавлення викликає в дітей національний одяг. Тому, заручившись підтримкою учителя трудового навчання Гончарової Л.М., семикласники вирішили якомога більше дізнатися про українську хустку.

Спільними зусиллями дітей та їх наставників була підготовлена літературно-музична композиція «Українська хустка: традиції і сучасність». Побувати на цьому заході у стінах рідної гімназії 2 травня поточного року змогли учні 5-Г, 6-А, 7-А, 7-Б, 7-Г та 10-Б класів. Ведуча дійства, учитель української мови і літератури Манюненко Вікторія Петрівна, ознайомила усіх присутніх із традиціями та звичаями українців, у яких побутувала хустка. Близнюк Аліна та Криса Анастасія (7-Б клас) продекламували ліричні вірші про хустку-берегиню, десятикласниці Мамонтова Яна та Дашевська Дар’я виконали запальну «Стежечку-мережечку», гурт дівчат із 7-Б класу заспівали ніжну «Бабусину хустину», а також виконали яскравий танець із хустками. Лифиренко Софія і Дейнека Дмитро (7-Б клас) ефектно вжилися в ролі Уляни та Стецька із відомого «Сватання на Гончарівці» й інсценували уривок із вистави, де дівчина підносить нелюбові гарбуза, прикритим хусткою, на знак відмови стати його дружиною. Також вразив усіх запрошених майстер-клас із пов’язування хусток, проведений Гончаровою Л. М. та її вихованицями, ученицями 5-Д класу Даяною Жлассі та Гринець Дар’єю. Після побаченого на сцені глядачі отримали нагоду самостійно спробувати пов’язати хустку на ровесниках. Особливо багато бажаючих виявилося серед хлопців. На кінець свята ті ж семикласниці – Близнюк Аліна, Криса Анастасія, Лифиренко Софія, Скрипник Анна та Шкурат Вероніка – продемонстрували під час дефіле сучасне вбрання, в основу якого взято українські хустки.

Дійство виявилося яскравим і вражаючим. Про це сказала й директор гімназії Орловська Н.В., яка була присутня на заході разом зі своїми заступниками Коваль Н.А. та Пожидаєвою І.А. Наталія Володимирівна, звертаючись до присутніх у залі із заключним словом, наголосила, що без минулого немає майбутнього. Тому ми – українці – маємо пам’ятати нашу історію, звичаї, берегти їх і шанувати. І нехай хустка, як оберіг, зігріває наші душі й живе вічно, як наша невмируща Україна.