Не вір! Не лайкай! Не репость!

Перебуваючи в щоденному вирі інформації, дуже часто ми потрапляємо на гачки обману, маніпуляції, брехні. Більше того, навіть не підозрюючи, стаємо розповсюджувачами фейків. «Хлопчик отруївся «Тархуном…», «Льодянці-наркотики роздають поблизу шкіл…», «День народження Вайбер – отримай Айфон»… – ось далеко не повний перелік статей, що розсилаються регулярно й викликають довіру не тільки в підлітків, а й у досвідчених та освічених людей.

Саме тому педагогом-організатором нашої гімназії Людмилою Сергіївною й був розроблений тренінг під назвою «НЕ ВІР! НЕ ЛАЙКАЙ! НЕ РЕПОСТЬ!». Учні 9-Б класу взяли активну участь і здобули певні навички розпізнання фейкових новин. Перша частина тренінгу мала теоретичне спрямування: потрактування поняття «фейк», мета фейку та способи розпізнавання обману. Друга частина передбачала практичне застосування здобутих знань. Учням пропонувалося розпізнати фейкові й правдиві новини,  аналізуючи статті та фото. У підсумку учасники тренінгу відчули себе справжніми журналістами й спробували написати статті, пригадавши казку про Червону Шапочку. Першим замовником матеріалу був Вовк, далі – мама й бабуся Червоної Шапочки, третій замовник – незалежні ЗМІ.

Сподіваємося, що тренінг допоможе школярам здобути навички медіаграмотності й дасть основу для розвитку критичного мислення.