Психологічні тренінгові заняття для учнів гімназії

Тренінг – це завжди навчання через поведінку, через проходження учасниками групи ряду змодельованих тренером ситуацій. Тільки маленьку частину тренінгу займає теорія, в основному тренінг – це дії і аналіз цих дій.

З метою налагодження позитивної колективної взаємодії та згуртування колективу (та за запитом класних керівників) практичним психологом гімназії Тимошенко Оленою В’ячеславівною були проведені тренінгові заняття з учнями 3 – В, 5 – Г, 6 – Д, 10 – А класів та учнями, які стоять на внутрішньо шкільному обліку.

Тренінг, як вид навчання, стає все більш популярним. Кожен учнівський колектив має свої конкретні орієнтири, цілі та завдання. Тому в залежності від потреб колективу, для них підбирається саме той тренінг, який зможе допомогти вирішити необхідну задачу.

Головними завданнями тренінгових занять були:

• розвиток здатності до встановлення і підтримки психологічного контакту в спілкуванні;
  • вирішення внутрішньогрупових конфліктів;
  • пізнання своїх можливостей і обмежень у взаємодії з іншими людьми;
  • усвідомлення і зняття внутрішніх бар'єрів і затисків, що заважають ефективній комунікації;
  • розвиток здатності до самоаналізу і розуміння інших;
  • розвиток здатності до розуміння і прогнозування відношення, почуттів і станів людини у визначених ситуаціях;
  • розвиток чутливості учасників до групового процесу, пов'язаною із сприйняттям ряду комунікативних стимулів, що отримуються від інших;
  • зняття внутрішньоособистісних конфліктів і напруги;
  • формування навичок організації оптимального спілкування, конструктивного вирішення конфліктів у спілкуванні, психологічного аналізу ситуацій і т. п.

Під час тренінгових занять учні із задоволенням приймали участь у  іграх та вправах, розкривали свій творчий потенціал, особистісні та комунікативні якості. Учні висловлювали власну думку щодо питань, які стосуються стосунків у класі, непорозумінь, конфліктів та самостійно аналізували власні помилки у спілкуванні з оточуючими.