Долаючи кордони: карантин як можливість покращити володіння німецькою мовою

У середу 22 квітня учні гімназії № 13 мали унікальну можливість поспілкуватися в онлайн-конференції на платформі ZOOM з мовним асистентом Гете інституту в рамках проекту „Mit Deutsch auf TOUR“ Себастьяном Лінсом, та подискутувати на тему «Стрес, медитація та відпочинок».

Враховуючи реалії сьогодення (нові виклики соціального дистанціювання та інші стресові явища) тематика виявилася дуже актуальною. Учні із задоволенням дізналися від пана Лінса про практики медитації не лише в теорії, а й спробували їх застосувати в реальному житті! З гарним настоєм розпочали обговорення ефективності аутогенної медитації (за І. Шульцом): декому вдалося досягти спокою, інші не відчули майже нічого після виконання вправ, або ж виник лише потяг до сну. Адже відчути внутрішню рівновагу можна лише завдяки неодноразовим регулярним медитаціям.

Під час 2 уроків було розглянуто суть стресу, шляхи його подолання, реакції організму на різноманітні подразники. Кожен з учасників із задоволенням ділився особисто перевіреними пропозиціями досягнення психологічної рівноваги. Кілька груп висловлювали свої думки щодо можливих способів відпочинку. Прозвучали не лише типові на кшталт сну, читання книг, спорту чи насолодження улюбленою музикою, але й згадана раніше аутогенна медитація!

Наостанок же пан Лінс був дуже вражений багатим словниковим запасом учнів, подякував їх вчителю Ляшенко О.В.,  та запропонував  регулярно, раз в тиждень, зустрічатися з учнями під час карантину онлайн, а при першій же можливості завітати до гімназії. А учні не лише покращили мовні навички, але й розширили власний світогляд та, зрештою, отримали задоволення від активного та атмосферного спілкування на німецькій мові.