Гімназія - територія культури. Звернення до жителів мікрорайону Браїлки

Шановні полтавці – жителі мікрорайону Браїлки! Хочемо поговорити про наболіле, те, що непокоїть нас протягом останніх 7 років. Полтавська гімназія №13 знаходиться в центрі мікрорайону. Це один із найбільших навчальних закладів нашого міста, де здобуває освіту 1350 учнів. Ми маємо славну історію, поважні традиції, вагомі здобутки в освітньому процесі.

Поряд із цим головна наша проблема – перевантаженість гімназії. Через це ми вимушені збільшувати кількість учнів, які навчаються на другій зміні. Сьогодні в гімназії 15 класів, у яких останній урок закінчується о 19.00 год.

Територія закладу складає 2,7134 га (згідно витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку). Ми постійно опікуємося нашою територією, озеленюємо її, облаштовуємо, прибираємо старі дерева та намагаємося робити нові насадження, укладаємо клумби та оформлюємо їх у дусі часу. За допомогою і за участі небайдужих батьків на гімназійних квітниках висаджено розарій, елітні породи дерев. Кілька років поспіль проводилися акції «Дерево на згадку», «Алея першокласників», але, на жаль, на сьогоднішній день більшості висаджених дерев у дворі гімназії уже немає. Ці дерева не загинули від хвороби чи недогляду, вони були викрадені зі шкільного подвір’я нашими «добрими» сусідами  - жителями мікрорайону.

У 2015 році протягом усього літа відбувався ремонт центрального ганку гімназії, на який були затрачені величезні спонсорські та батьківські кошти. Відновлений ганок дозволив відродити традиції загальношкільних свят, коли на урочистостях були присутні усі класи нашої гімназії. Проте уже через рік почалося систематичне руйнування ганку у вечірні та нічні години. Саме наш відновлений ганок став місцем асоціальної поведінки певної частини молоді мікрорайону, де вживаються алкогольні напої, тютюнопаління та спостерігаються інші негативні прояви.

Останні 4 роки адміністрація гімназії постійно звертається до поліції, але допомоги протягом усього часу ми не відчуваємо.

Надзвичайно сумно те, що переважна більшість жителів мікрорайону є учнями, випускниками та батьками учнів нашої гімназії.

Ми закликаємо усіх свідомих жителів мікрорайону Браїлки допомогти нам зберегти і примножити те добре, що створено для благоустрою гімназії. Ми маємо разом боротися за право і можливість учнів, батьків та педагогів відчувати себе комфортно і безпечно у стінах навчального закладу й поза ним, як у денний, так і у нічний час доби.

Гімназія - територія культури. Ми прагнемо зробити свій внесок у зростання нового покоління людей, з новим мисленням та спроможністю впливати на своє довкілля, країну та світ. Просимо усіх небайдужих приєднатися до нас і разом берегти наш життєвий простір та виховувати свідоме молоде покоління! Не огульна, безпідставна критика деякими «небайдужими» батьками дій адміністрації в соціальних мережах, а конкретні дії, спрямовані на виховання мешканців мікрорайону! Власна правильна позиція і власний приклад. Адже це ви тут живете!

Увечері 13.09.2020 та в ніч на 14.09.2020 р. черговий раз на ганку гімназії було влаштовано зібрання «гуляк», яке налічувало більше 50 осіб. Ми вкотре викликали поліцію. Але хіба це стандарти сучасного цивілізованого світу? Де наша свідомість? Де культура?

Шановні громадяни, давайте починати з себе. Кожен творить історію та культуру своїми діями, своїм ставленням до довкілля, своїм словом. Жоден паркан до неба, жодна поліцейська варта не врятує, поки кожен з нас не буде культурним, вихованим, чемним і свідомим.

Шановні учні, батьки, випускники, сусіди і просто перехожі! Допоможіть нам підтримувати територію гімназії у чистоті, адже гімназія  - храм науки і культури!