«#Не_ведусь: ми – герої безпеки в Інтернеті»

Найпоширенішими формами взаємодії у дітей є соціальні мережі, онлайн-ігри та месенджери. Найпопулярнішими соціальними мережами серед дітей в Україні є YouTube, Instagram, TikTok та Snapchat, а також месенджери Viber та Telegram. Деякі із них є мало поширеними серед дорослих, тож вони часто не здогадуються про основні ризики, які там є. Матеріали, що публікуються в соціальних мережах, можуть бути не призначеними для молодших дітей, навіть за умови встановлення батьківського контролю.

Окрім соціальних мереж, також є інші ризиковані форми користування Інтернетом серед дітей. Згідно з дослідженням британського управління зв’язку OFCOM, діти по всьому світу проводять все більше часу, граючи в онлайн-ігри. Навіть Netflix вважає основним конкурентом не інші сайти з серіалами, а онлайн-ігри. У мережевих онлайн-іграх є можливість спілкуватись з іншими гравцями як у віртуальному світі, так і через приватні повідомлення у кабінетах. В них легко приховати свою реальну особу за вигаданим ім’ям та чужими фото.

Тож у 4-А класі Полтавської гімназії №13  у рамках освітнього проєкту #stop_sexтинг було проведено урок задля безпеки дітей в Інтернеті «#Не_ведусь: ми – герої безпеки в Інтернеті». Діти обговорили правила безпечної поведінки в Інтернеті, визначили найпоширеніші онлан ризики та з’ясували, до кого варто звертатися у випадку небезпеки. Також пригадали правила, яких слід дотримуватися під час проведення уроків у дистанційному форматі з використанням спеціальних програм .