Креативні мовознавці

Креативні мовознавці ??

Учні 8-А класу нашої гімназії – талановиті, енергійні, активні й креативні. Діти завжди з великим бажанням беруть участь у різних заходах, про які їм розповідають, тому й не дивно, що вони одразу підтримали ідею вчителя української мови та літератури Манюненко Вікторії Петрівни провести нетрадиційний урок узагальнення й систематизації знань з теми «Відокремлені члени речення».
    Восьмикласники, об’єднавшись у групи, створювали проєкт «Навчаємося граючись». Юні мовознавці підготували для своїх однокласників різноманітні ігрові завдання, за допомогою яких можна було б краще повторити вивчений матеріал і підготуватися до контрольної роботи. Дівчата й хлопці дуже відповідально поставилися до отриманого завдання й продемонстрували неабияку фантазію в роботі.
    Нестеренко Ілля підготував для своїх товаришів сканворд, розгадавши який, діти пригадали правила відокремлення другорядних членів речення на письмі. Максим Козуб постав перед своїми друзями таким собі екзаменатором, «студенти» якого обирали один із запропонованих білетів і давали відповіді на зазначені питання. Діана Голобородько та Анастасія Скат підготували «чарівну філологічну скриньку», у якій розмістили фрагменти ілюстрації, на звороті яких було вказано відповідне питання. Давши на нього відповідь, учень прикріплював цей фрагмент на підготовлений аркуш, і в результаті всі побачили цілісне зображення. Софія Берегових та Людмила Орлова запропонували однокласникам зіграти в «Колесо фортуни», крутячи яке, кожен учасник, «потрапляв» на відповідне поле із завданнями й виконував його. Софія Пелих і Софія Дудка, Ломакіна Вероніка, Хоменко Ангеліна, Юхименко     Маргарита підготували класичні кросворди, а Корецька Дар’я та Орзулова Влада – чайнворд. Кучер Єлизавета спільно з Микитенко Дариною та Дейнегою Марією організували для своїх товаришів лінгвістичний батл, переможцем якого стала команда «Мовознавці».
       Та, мабуть, правильно буде зазначити, що перемогли всі. Діти охоче брали участь у всіх конкурсах та розвагах, які їм пропонували однокласники. Вони не тільки продемонстрували свою творчість, весело провели час, а й змогли в такий нетрадиційний спосіб повторити непросту тему. Після заняття всі восьмикласники в один голос говорили: «Ми точно запам’ятали всі правила відокремлення другорядних членів речення, і тепер готові писати контрольну роботу» ??