Нам треба голосу твого, Тарасе!..

9️⃣березня 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ р. в нашій гімназії розпочалися Шевченківські дні ??? У кабінеті української мови та літератури оформлено тематичний куточок, а кожен урок учителя Манюненко Вікторії Петрівни розпочинався з інформаційної хвилинки. Педагогиня організувала в класах, яких викладає, ряд заходів, присвячених ушануванню пам’яті великого Кобзаря.
Так учні 6-В класу створювали ілюстрації до творів Тараса Григоровича, аргументуючи перед демонстрацією свій вибір. Особливо запам’яталися малюнки Лобач Амелії, Романець Ірини, Коваленко Анастасії та Трішиної Дарії.
Учні 8-А класу взяли участь у театралізованому дійстві під назвою «Моя стежина до Шевченка». Підлітки постали в образах персонажів творів Тараса Григоровича. Обирали дівчата й хлопці «Назара Стодолю», «Катерину», «Наймичку», «Лілею» та інші поезії. Вразили своїми виступами Берегових Софія, Хоменко Ангеліна, Кучер Єлизавета, Микитенко Дарина, Дейнега Марія, Дудка Софія, Нестеренко Ілля.
А от учні 9-Б класу провели своєрідний поетичний марафон «Ми знову й знов читаєм, перечитуєм «Кобзар». Дев’ятикласники увесь урок поспіль читали, не зупиняючись, вірші Шевченка. Після заняття діти ділилися враженнями від проведеного заходу, адже такий формат зустрічі для них було організовано вперше. Дуже цікавим виявився й захід «Світова слава генія», теж проведений у 9-Б класі.
Перегортаючи сторінки улюблених віршів поета гімназисти розуміли, що вони вчать любити українське слово, рідний край.
Тарас Григорович Шевченко не залишив якихось праць із педагогіки, але його геніальні поетичні й прозові твори насичені проблемами навчання й виховання, вони несуть молоді виховний потенціал, спрямований на плекання національної свідомості, патріотизму, духовного збагачення особистості.