ЛІЦЕЙ МАЄ ТАЛАНТ ??

На цьому музичному інструменті складну мелодію можна виконати всього лише на трьох струнах. Здогадалися, про що йдеться?
Та-а-а-а-ак! Це балалайка! ? Східно-слов'янський народний щипковий музичний інструмент, що походить, ймовірно, від старовинної домри.

Учень 7-Б класу Олексій Науменко вчиться грі на балалайці протягом 8 років. Він веселий, цікавий і говіркий хлопчина, тому охоче погодився розповісти про своє захоплення.

✍З чого почалася твоя музична історія?
?Вперше в музичну школу мене привела моя мама, за що я їй безмежно вдячний. Вона завжди піклувалася про мою зайнятість після уроків. Намагалася розкрити і розвинути мої творчі здібності. Викладачам, звісно, також вдячний!)

✍Чого ти навчився за ці 8 років?
? На мою думку, чудовим результатом мого навчання за цей час є перемоги на різних конкурсах. Наприклад, найвищою нагородою стало для мене перше місце на Міжнародному конкурсі виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта». Це щорічне музичне змагання серед виконавців на народних інструментах (солістів, ансамблів, оркестрів), яке проводиться з 2013 року Харківським національним педагогічним університетом імені Г. С. Сковороди. Пишаюся своєю перемогою. Нині я з легкістю та радістю за два тижні "розбираю" новий твір.

✍У чому полягає складність гри на балалайці?
? Чесно кажучи, спочатку було нелегко опанувати гру на цьому інструменті. Мені довелося докласти чимало зусиль і нервів, щоб навчитися. Призвичаїти свої пальці притискати струни - досить складно. Про мозолі на них я взагалі мовчу)) Тримати ритм, вчитися працювати пальцями потребує зосередженості та уваги.

✍Як проходять твої заняття?
? Весело! Мені подобається те, чим я займаюся, тому час летить дуже швидко й непомітно. Його завжди мало.

✍Чим саме тобі подобається гра на такому рідкісному у наш час інструменті?
?Коли я беру в руки балалайку, мені стає веселіше та приємніше на душі! Позитивні емоції переповнюють, покращується самопочуття та настрій. Прослуховування музики допомагає мені зосередитися на важливих речах.

✍ Чому саме балалайка?
? Балалайка мені сподобалася найбільше. Я глибоко переконаний, що займаючись музикою на улюбленому інструменті, вона не тільки пробуджує «сплячі» частини нашого мозку, але і розвиває особистість з усіх боків – духовно, емоційно, інтелектуально. Робота з балалайкою вимагає високого рівня концентрації, повної зосередженості на процесі гри.

✍Ким ти хочеш стати в майбутньому?
?Мрію стати музикантом та композитором. Гадаю, у мене чудово виходитиме!

✍У чому вбачаєш користь відвідування своїх занять?
? Музика розвиває пам'ять і слух. Також я часто граю на різноманітних концертах та конкурсах, спілкуюся з однолітками. Після моїх виступів всім стає весело. По-моєму, це прекрасно, коли можна комусь подарувати радість та гарний настрій. Крім того, існують благодійні концерти, гроші з яких йдуть на благодійність. Я розумію, що можу допомогти людям!)

Щиро бажаємо Олексію успіхів та здійснення мрій у майбутньому! ??

??️Авторка інтерв'ю: вихованка гуртка "Школа журналістики", учениця 7-Б класу Мілана Семко.