Щороку в нашому ліцеї проводиться важлива подія — День цивільного захисту, метою якої є формування в здобувачів освіти знань і навичок правильних дій у надзвичайних ситуаціях. Цей день має особливе значення, адже від уміння швидко й правильно реагувати на небезпеку залежить життя кожного.
Протягом дня ліцеїсти брали участь у різноманітних заходах.
З учнями 1-х класів практичний психолог Ремезок Олена Володимирівна відпрацьовувала техніки саморегуляції в надзвичайних ситуаціях. Діти вчилися заспокоюватися за допомогою дихальних вправ, знімати м’язове та емоційне напруження, а ще у формі гри закріплювали правила поведінки під час тривоги.
Інспектор Служби освітньої безпеки Козленко Денис Романович провів із ліцеїстами інформаційно-просвітницькі години з мінної безпеки та домедичної допомоги. Практичні заняття «Зупинка критичної кровотечі. Відпрацювання транспортування» вчителя предмету «Захист України» Романенка Владислава Вікторовича були цікавими та корисними для учнів. Ліцеїсти відпрацьовували навички накладання джгута-турнікета, розуміючи, що кожен повинен уміти його застосувати і як самодопомогу, і як взаємодопомогу.
Молодші школярі були у захваті від показу пожежно-рятувальної техніки представниками Полтавського районного управління ДСНС України в Полтавській області. Рятувальники продемонстрували засоби та методи ліквідації надзвичайних ситуацій, роботу спеціальної техніки.
Тренери Полтавської міської організації Товариства Червоного Хреста України Піскотіна Наталія Вікторівна та Войченко Любов Анатоліївна провели заняття з надання першої медичної допомоги, навичками якої варто володіти всім, адже нещасні випадки та травми можуть трапитися раптово і в будь-якому місці. Учасники тренінгів опановували техніки накладання пов’язок, серцево-легеневої реанімації.
Долучилося до проведення Дня цивільного захисту й учнівське самоврядування. Старші учні в співпраці з молодшими складали пам’ятки поведінки в надзвичайних ситуаціях, обговорювали різноманітні випадки, віднаходили шляхи виходу з них, провели руханку.
Завершальним етапом були практичні тренування з евакуації: усі учасники за сигналом швидко й організовано залишили приміщення ліцею та зібралися у визначеному місці.
День цивільного захисту в ліцеї не лише дав можливість закріпити знання з безпечної поведінки, а й прищепив учням відповідальність за власне життя та життя інших. Відгуки учасників засвідчили, що подія пройшла цікаво, корисно й запам'яталася всім!
Останнім часом побутує думка «Сучасні діти нічого не читають, нічим, крім гаджетів, не цікавляться». Бібліотекарі нашого ліцею готові посперечатися з цього приводу, адже кожного дня юні читайлики доводять протилежне своєю активністю, жагою до чогось нового, бажанням «прочитати всі книги світу» (за словами одного з наших читачів). Щодня книги з радістю зустрічають своїх юних користувачів, які не лінуються майже на кожній перерві відвідувати бібліотеку. Розмальовки, енциклопедії, казки, детективи, пригоди, віршики та пісеньки – барвисті обкладинки ваблять дітей яскравими малюнками, незвіданими таємницями, безцінними знаннями. Маленькі ліцеїсти читають вголос одне одному, переказують зміст прочитаних книг, діляться враженнями.
Бібліотекарі раді вітати юних читачів та із задоволенням допоможуть підібрати книгу на будь-який смак найбільш вибагливим користувачам. Тож ласкаво просимо до бібліотеки ліцею!
Проблема забруднення територій вибухонебезпечними предметами, з якою Україна стикнулася в 2014 році, вийшла на новий рівень загрози з початком нової фази збройного конфлікту в 2022 році. Оскільки кожного дня тривають бойові дії, обстріли відбуваються в усіх регіонах України, з’являються нові території, забруднені мінами та вибухонебезпечними залишками війни, отримують поранення та гинуть люди. Згідно зі статистикою Державної служби з надзвичайних ситуацій станом на лютий 2025 року понад 30% території України зараз потенційно забруднено боєприпасами та іншими вибухонебезпечними предметами. Розмінування територій та знешкодження вибухонебезпечних предметів триватиме десятки років.
Відтак дітям та дорослим потрібно знати правила безпечної поведінки та дотримуватись їх на потенційно небезпечних територіях, вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети, правильно реагувати на них при виявленні та сповіщати відповідні служби.
10 квітня 2025 року представники Міжнародної організації «Handicap International Federation» провели для учнів 8-х класів Ліцею № 13 «Успіх» навчально-інформаційну сесію «Навчання ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами». Ліцеїсти вчилися розпізнавати вибухонебезпечні предмети, складали алгоритми дій при їх виявленні, ознайомлювалися із офіційними та неофіційними попереджувальними знаками на промаркованих територіях, визначали потенційно небезпечні для перебування території.
В даний момент часу кожен розуміє, що знання правил безпечної поведінки рятує життя!
24.03.2025 на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся міський чемпіонат «Крок до бізнесу. Ініціатором і організатором Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу» виступає кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Полтавського університету економіки і торгівлі за підтримки Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В.Остроградського під керівництвом Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації. Команда ліцею «Тюшмаркет»🙂 ( Онищенко Матвій 10-А клас,Тюш Єлизавета 8-А клас, Чабаненко Владислав 8-А клас, Назаренко Вероніка 8-А клас) під керівництвом учителя фінансової грамотності, Мусієнко Анастасії Миколаївни,виборола 🥇 та грошовий приз✅Пишаємося нашими учнями🙏🤗 Дякуємо за організацію та теплу атмосферу☺️.
✨ Шкільний громадський бюджет - розвиваємо та впроваджуємо зміни!
Продовжити
10 та 12 березня наші ліцеїсти долучилися до профорієнтаційного заходу «Вибирай свідомо» від освітньої платформи JustSchool.
Цей онлайн-захід не лише збагатив новими знаннями, а й надав можливість краще розуміти процес вступу до вищих навчальних закладів та зробити свідомий вибір у майбутньому.
Дякуємо освітній платформі JustSchool за цей важливий та корисний проєкт для молоді!
Відгуки наших учнів
Пилипенко Анна Лекція на тему майбутної професії була надзвичайно корисною і важливою. Я вважаю, що цей майстер-клас – чудовий інструмент для тих, хто хоче зробити усвідомлений вибір професії. Також хочу додати, що він надихнув багатьох підлітків щодо вибору майбутнього шляху .
Дулич Яна Я дізналася, що ІТ – це не тільки програмування, а ще й дизайн, тестування, кібербезпека. Тепер думаю про кар’єру 3D дизайнера!
Кравченко Роман Було круто! Спікер розповів про реальні кейси, які трапляються в роботі айтішників. Сподобалося, що говорили просто і зрозуміло, без складних термінів.
Коток Данило Я раніше думав, що програмісти тільки сидять за комп’ютером і пишуть код. А тепер зрозумів, що в ІТ можна працювати навіть без глибоких знань у програмуванні. Дуже надихнуло!
Сергій Максименко “Спікер розповів про те, які навички зараз затребувані на сучасному ринку праці та як їх розвивати. Особливо сподобалося, що нам дали практичні поради, як знайти першу роботу ще під час навчання”.
Тимур Устименко “Дуже сподобалося, що нам розповіли не тільки про популярні професії, а й про ті, які ще тільки розвиваються. Це допомогло мені краще зрозуміти свої можливості. Зокрема, цікаво було почути про спеціальності в IT сфері”.
16.03.2025 на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбулась тренувальна гра «Крок до бізнесу.
Продовжити
20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про їх права. Ці документи гарантують право кожної дитини на безпечне і щасливе дитинство.📚
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець наголошує, що через війну багато українських дітей позбавлені цих прав через порушення міжнародного гуманітарного права з боку РФ.
Знавці правознавства Ліцею № 13 «Успіх» провели цікаві інтерактивні зустрічі з молодшими школярами. Дуже приємно, що наша малеча знає свої права та обов’язки, ознайомлена з Конвенцією про права дитини.🌼