Меню

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Поштова скринька:

sch13poltava@gmail.com

Телефон: (0532)56-89-77

Адреса: Кучеренка 1/16

місто Полтава

 


 

КОНКУРС ЗІ ЗБОРУ МАКУЛАТУРИ «ЗБЕРИ МАКУЛАТУРУ – ЗБЕРЕЖИ ДЕРЕВО» ЗАВЕРШИВСЯ

       Сучасне життя не можливе без використання паперової продукції. На роботі чи в побуті люди постійно мають справу з папером. Журнали, газети, на які оформлена річна підписка, товсті пакувальні коробки від куплених товарів, а кількість барвистої рекламної продукції: буклетів і флаєрів – узагалі не піддається ніяким підрахункам. Якщо до цього числа додати списані дитячі зошити, старі шкільні підручники, то паперові вироби різної необхідності та призначення, урешті-решт, можна віднести до одного з найосновніших людських відходів. Здавши папір на переробку, ми робимо крок до збереження  лісу – зелених легень нашої планети. Наша гімназія не залишшається осторонь цієї проблеми й допомагає навколишньому середовищу постійно.

      16 вересня в гімназії  завершився конкурс зі збору макулатури серед класів початкової, середньої та старшої школи. На меті було пропагувати окреме збирання відходів, і тут конкурс досяг своєї мети. Діти тепер знають, що здавати на переробку папір – означає турбуватися про довкілля й зберігати дерева.

       Конкурс відбувався протягом тижня. І от уже відомі переможці акції  «Збери макулатуру – збережи дерево».

Початкова школа:

І місце - 2-Г (361,5 кг), кл. кер. Полякова Л.Г.

ІІ місце - 1-А (255 кг), кл. кер. Мисак Б.В.

ІІІ місце – 1-Б (144,2 кг), кл. кер. Мирось Н.В.

Середня школа:

І місце - 6-А (313,5 кг), кл. кер. Зубко О.А.

ІІ місце - 5-А (88,4 кг), кл. кер. Панкєєва Ж.М.

ІІІ місце - 6-Б (74,1 кг), кл. кер. Шостак Л.І.

Старша школа:          

І місце – 9-Б (148 кг), кл. кер. Манюненко В.П.

ІІ місце – 10-А (29,4 кг), кл. кер. Падалка І.С.

ІІІ місце – 8-В (8 кг), кл. кер. Хурса Ю.П.

      Учасники конкурсу з таким великим азартом включилися в боротьбу, що  кількість зібраної макулатури зростала на очах! Загалом було зібрано 2 тонни макулатури! Це приголомшливий результат за такий короткий термін!

     Школярі, учителі та їх батьки проявили неабияку винахідливість у пошуках макулатури. Було винесено паперове сміття з домівок, гаражів, а хтось навіть «прибрався» у сусідів. Дехто каже, що у переможців конкурсу з паперового вдома позалишались лише паспорти та підручники =).

       Щиро вітаємо вас із перемогою та бажаємо не зупинятися на досягнутому!

 

 

View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://www.sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProId8d1544298a

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УЧНІВСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ - 2020!!!

        Найцікавіша та довгоочікувана подія, яка відбулась в нашій гімназії  11 вересня 2020 року, це - вибори президента учнівського самоврядування «Парламентська республіка «13 ВОРД».  Цілий тиждень кандидати розвішували плакати, агітували учнів. І ось настав цей день, коли кожен зміг розповісти про себе та про зміни, які планує втілити в життя. Тривала запекла боротьба!  Кандидати виступали зі своїми програмами, представляли нововведення.

        Вацька Анна, учениця 10-Б класу, пропонувала створити «Скриньку чужих бажань», дні кольору, дні народних звичаїв та ін.

        Лифиренко Софія, учениця 9-Б класу, наголошувала на розвитку волонтерства, упровадженні фасилітації, поліпшення функціональності самоврядування.

        Олексенко Іван, учень 9-Б, закликав до створення Дня самоврядування, ЕКО-Ярмарку, Денс-батлів.

        Шкурат Вероніка говорила про організацію групи підтримки, конкурс «Місс і Містер гімназії», співпрацю з учнівським самоврядуванням Полтавської області.

        Пустяк Ірина, говорила про організацю виступів цікавих спікерів, волонтерів Корпусу Миру.

        Воротник Дар’я, учениця 10-Б, пропонувала створити захід «Танці з вчителями», організувати зони релаксації та багато іншого.

        Після виступів кандидатів і таємного голосування членів учнівського самоврядування нашої гімназії, лічильна комісія з 11-х класів, підрахувала голоси і оголосила, що  ПРЕЗИДЕНТОМ стала учениця 9-Б класу ШКУРАТ ВЕРОНІКА, а ПРЕМ'ЄР МІНІСТРОМ - учениця 10 - Б класу ВОРОТНИК ДАРʼЯ. Тож побажаємо нашим переможцям успіхів у створенні та розвиту успішного, демократичного учнівського самоврядування!

 

View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://www.sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProId6613ca5964

Гімназія - територія культури. Звернення до жителів мікрорайону Браїлки

      Шановні полтавці – жителі мікрорайону Браїлки! Хочемо поговорити про наболіле, те, що непокоїть нас протягом останніх 7 років. Полтавська гімназія №13 знаходиться в центрі мікрорайону. Це один із найбільших навчальних закладів нашого міста, де здобуває освіту 1350 учнів. Ми маємо славну історію, поважні традиції, вагомі здобутки в освітньому процесі.

       Поряд із цим головна наша проблема – перевантаженість гімназії. Через це ми вимушені збільшувати кількість учнів, які навчаються на другій зміні. Сьогодні в гімназії 15 класів, у яких останній урок закінчується о 19.00 год.

     Територія закладу складає 2,7134 га (згідно витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку). Ми постійно опікуємося нашою територією, озеленюємо її, облаштовуємо, прибираємо старі дерева та намагаємося робити нові насадження, укладаємо клумби та оформлюємо їх у дусі часу. За допомогою і за участі небайдужих батьків на гімназійних квітниках висаджено розарій, елітні породи дерев. Кілька років поспіль проводилися акції «Дерево на згадку», «Алея першокласників», але, на жаль, на сьогоднішній день більшості висаджених дерев у дворі гімназії уже немає. Ці дерева не загинули від хвороби чи недогляду, вони були викрадені зі шкільного подвір’я нашими «добрими» сусідами  - жителями мікрорайону.

      У 2015 році протягом усього літа відбувався ремонт центрального ганку гімназії, на який були затрачені величезні спонсорські та батьківські кошти. Відновлений ганок дозволив відродити традиції загальношкільних свят, коли на урочистостях були присутні усі класи нашої гімназії. Проте уже через рік почалося систематичне руйнування ганку у вечірні та нічні години. Саме наш відновлений ганок став місцем асоціальної поведінки певної частини молоді мікрорайону, де вживаються алкогольні напої, тютюнопаління та спостерігаються інші негативні прояви.

       Останні 4 роки адміністрація гімназії постійно звертається до поліції, але допомоги протягом усього часу ми не відчуваємо.

       Надзвичайно сумно те, що переважна більшість жителів мікрорайону є учнями, випускниками та батьками учнів нашої гімназії.

     Ми закликаємо усіх свідомих жителів мікрорайону Браїлки допомогти нам зберегти і примножити те добре, що створено для благоустрою гімназії. Ми маємо разом боротися за право і можливість учнів, батьків та педагогів відчувати себе комфортно і безпечно у стінах навчального закладу й поза ним, як у денний, так і у нічний час доби.

     Гімназія - територія культури. Ми прагнемо зробити свій внесок у зростання нового покоління людей, з новим мисленням та спроможністю впливати на своє довкілля, країну та світ. Просимо усіх небайдужих приєднатися до нас і разом берегти наш життєвий простір та виховувати свідоме молоде покоління! Не огульна, безпідставна критика деякими «небайдужими» батьками дій адміністрації в соціальних мережах, а конкретні дії, спрямовані на виховання мешканців мікрорайону! Власна правильна позиція і власний приклад. Адже це ви тут живете!

     Увечері 13.09.2020 та в ніч на 14.09.2020 р. черговий раз на ганку гімназії було влаштовано зібрання «гуляк», яке налічувало більше 50 осіб. Ми вкотре викликали поліцію. Але хіба це стандарти сучасного цивілізованого світу? Де наша свідомість? Де культура?

      Шановні громадяни, давайте починати з себе. Кожен творить історію та культуру своїми діями, своїм ставленням до довкілля, своїм словом. Жоден паркан до неба, жодна поліцейська варта не врятує, поки кожен з нас не буде культурним, вихованим, чемним і свідомим.

        Шановні учні, батьки, випускники, сусіди і просто перехожі! Допоможіть нам підтримувати територію гімназії у чистоті, адже гімназія  - храм науки і культури!

 

 

 

View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://www.sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProId33dafb5033

СЛАВЕТНА «НАТАЛКА ПОЛТАВКА»

    9 вересня цього року в Полтавському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя стартував новий, ювілейний, 85 театральний сезон. Традиційно в день відкриття на сцені місцевої мельпомени демонстрували п’єсу І.П. Котляревського «Наталка Полтавка».

      Учні 9-Б класу нашої гімназії разом із батьками й класним керівником Манюненко В.П. побували на відкритті театрального сезону й із задоволенням переглянули виставу.

     Яскрава гра акторів, задушевні українські пісні, колоритні декорації – усе це допомогло нашим глядачам отримати неабияку насолоду від побаченого й почутого. Діти й дорослі із зацікавленням спостерігали за дійством, що відбувалося на сцені, і від душі сміялися з кумедних ситуацій, учасником яких був виборний Макогоненко – один із головних персонажів п’єси.

    Гарний настрій і щирі посмішки були помітні в гімназистів після перегляду «Наталки Полтавки». Це лише перша вистава, на якій цього року побували наші дев’ятикласники. Далі буде…

 

View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://www.sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProIdc939c77f47

Перший дзвінок – 2020!

Душа тремтить, а серце наче пташка,

Тріпоче в грудях: знов прийшла та мить,

Коли в країну знань проклалась нова стежка,

І дзвоник на подвір’ї продзвенить.

Вирушають малі першокласники

Разом з вчителькою в клас.

Поруч з ними дорослі наставники,

Що ідуть в одинадцятий клас!

      Знову ранок першого вересневого дня в нашій гімназії повниться мелодійними звуками шкільного дзвоника. Знову вулиці міста розквітають від дитячого щебету, юнацьких посмішок та чарівної хуртовини осінніх айстр. Ностальгічні погляди дорослих, душевний щем, смуток і радість – переплелися разом. Це наш край, наша держава зустрічають День знань – справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності. Усі шляхи цього дня ведуть до школи. Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень. Традиційно в нашій школі відбулась святкова лінійка, але, на жаль, лише для учнів одинадцятих класів у зв’язку з всесвітньою пандемією коронавірусу. Першачки брали участь у флешмобі, який організували учні 9-х класів в холі школи, а потім їх чекала святкова фотозона. В свою чергу одинадцятикласники підготували запальний танець на подвір’ї. Всіх інших учнів класні керівники вітали в класах.

     Директор  гімназії Орловська Наталія Володимирівна привітала всіх з чудовим святом - Днем Знань, яке відкриває перед кожним з учнів нові обрії пізнання себе і світу захоплень, побажала всім учням, батькам, вчителям міцного здоров’я, наполегливості та успіхів у навчанні, щоб кожен, за допомогою вчителів та рідних, став доброю, освіченою людиною, яка вміє творити, примножувати, любити.

    У черговий раз школа гостинно відчинила для учнів свої двері і запросила  у просторі і затишні класи, щоб набиралися мудрості і знань, щоб наповнювали своє серце любов’ю і добротою, щоб вчилися долати труднощі і впевнено крокувати до своєї мети. Особливим і, безперечно, визначальним у житті він стане для милих першачків, які, тримаючись за батьківські руки, вперше ступлять на незвіданий шлях. Не менш важливим він буде для одинадцятикласників, яким доведеться обирати професійну стезю. Яким буде їх вибір – залежить тільки від них. А ми завжди будемо поруч, щоб допомогти і підказати. Зі святом!

 

 

 

View this photo set on Flickr
View the embedded image gallery online at:
https://www.sch13.pl.ua/diyalnist/pages#sigProId4051e23089

ПЛАН ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЮ)

ПЛАН ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЮ) У ПОЛТАВСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ №13 НА 2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

№ з/п

Заходи

Термін виконання

Відповідальний

Нормативно-правове та інформаційне забезпечення попередження насильства та булінгу

1.

Підготовка наказу «Про запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти»

Останній тиждень

серпня

Заступник директора  з виховної роботи Пожидаєва І. А.

2.

Підготовка наказу «Про порядок дій персоналу при зіткненні з випадками булінгу (цькування) в закладі освіти»

Перший тиждень вересня

Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)

3.

Наради з різними категоріями працівників з питань профілактики булінгу (цькування): · педагогічний персонал; · допоміжний персонал; · технічний персонал.

Вересень

Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)

4.

Організація механізмів звернення для повідомлень про випадки булінгу (цькування)

Вересень

Практичний психолог Тимошенко А.В., соціальний педагог Коваль Т. В., класні керівники 1-11 класів

5.

Оновлення розділу про профілактику булінгу (цькування) і розміщення нормативних документів на сайті закладу освіти

Вересень

Заступник директора з НВР  Крайнєва Т. В.

6.

Підготовка брошури з профілактики булінга (цькування) в освітньому середовищі для педагогів.

Підготовка методичних рекомендацій з розпізнавання ознак насильства різних видів щодо дітей.

Жовтень

Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)

7.

Перевірка інформаційної доступності правил поведінки та нормативних документів з профілактики булінгу (цькування)

Листопад - грудень

Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)

8.

Виступ на загальношкільних батьківських зборах щодо профілактики булінгу (цькування) в учнівському колективі

Січень - лютий

Директор школи Орловська Н. В., уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)

Робота з вчителями та іншими працівниками закладу освіти

9.

Педагогічна рада  з питань профілактики булінгу (цькування) з допоміжним та технічним персоналом

Жовтень - Листопад

Директор школи Орловська Н. В., уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)

10.

Обговорення з вчителями теми запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти

Грудень

Практичний психолог Тимошенко А.В., соціальний педагог Коваль Т. В.

11.

Бесіди з класними керівниками за результатами діагностики класного колективу

За результатами діагностик

Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування), практичний психолог, соціальний педагог

12.

Консультування класних керівників психологом, соціальним педагогом з проблемних ситуацій

Протягом навчального року

Практичний психолог Тимошенко А.В., соціальний педагог Коваль Т. В.

Робота з учнями

13.

Проведення тренінгів для старшокласників з розвитку навичок спілкування та мирного вирішення конфліктів

Протягом навчального року

Практичний психолог Тимошенко А.В.

14.

Імітаційна гра для молодших школярів (1-4-й класи) «Якщо тебе ображають»

Протягом навчального року

Класні керівники 1-4 класів

15.

Проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Виховні години, бесіди, тренінги, виставки малюнків з теми «Булінг в учнівському середовищі».

Жовтень- листопад

Соціальний педагог Коваль Т. В

16.

Виставка малюнків під назвою «Діти проти насильства».

Жовтень- листопад

Соціальний педагог Коваль Т. В., вчителі образотворчого мистецтва.

17.

Підготовка тематичних буклетів за участю старшокласників

Листопад - грудень

Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)

18.

Індивідуальні та групові консультації з питань боулінгу та інших особистих проблем.

Листопад

Практичний психолог Тимошенко А.В.

Робота з батьками

19.

Тематичні загальношкільні батьківські збори

Жовтень

Адміністрація школи

20.

Підготовка пам'ятки для батьків про порядок реагування та способи повідомлення про випадки булінгу (цькування) щодо дітей, заходи захисту та надання допомоги дітям

Жовтень

Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)

21.

Тематичні батьківські збори в класах

Грудень

Класні керівники 1-11 класів

22.

Проведення консультацій психолога з питань взаємин батьків з дітьми

Протягом навчального року

Практичний психолог Тимошенко А. В., класні керівник 1-11 класів

23.

Консультування батьків щодо захисту прав та інтересів дітей

Протягом навчального року

Уповноважений з прав дитини закладу освіти

Моніторинг освітнього середовища закладу освіти

24.

Соціологічне опитування (анонімне) «Булінг в учнівському середовищі»

Жовтень- листопад

Соціальний педагог Коваль Т. В

25.

Анкетування батьків про безпеку в закладі освіти

Грудень

Класні керівники 1-11 класів

26.

Діагностика стосунків у закладі освіти. Анкетування учнів та вчителів

Лютий

Практичний психолог Тимошенко А.В., соціальний педагог Коваль Т. В.

27.

Аналіз інформації за протоколами комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти

За потреби

Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)

28.

Підготовка звіту про виконання заходів про виконання плану заходів з запобігання та протидії булінгу

Травень- червень

Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)

 

 

 

 

Про зарахування дітей до 1-х класів 2020-2021 н.р.

        Нагадуємо, що батьки (їхні законні представники), чиї діти, йдуть на навчання до першого класу у 2020-2021 навчальному році, повинні обов’язково надати до нашої гімназії медичну довідку дитини за формою 086-1/о та копію щеплень до 01 вересня 2020 року.

       В свою чергу повідомляємо, що згідно наказу від 01.07.2020 року № 107 «Про зарахування дітей до перших класів Полтавської гімназії № 13 у 2020-2021 навчальному році» та відповідно до обов’язкового переліку документів про зарахування дітей до перших класів станом на 01 липня 2020 року зараховані такі діти:

Андрєєв

Андрієнко

Астапенко

Барташ

Безик

Близнюк

      Бондаренко 1

Бондаренко 2

Ботвина

Брігінда

Верескул-Пашков

Вовк

Войнова

Галівець

Гарагуля

Гетало

Голобородько

Грабовська

Дайер

Дерій

Джеджула-Нватчок

Дігтяр

Добренко

Додух

Дяченко

Жила

Жукова

Завора

Закладна

Звягольська

Зорін

Зубченко

Іванова

Ігошев

Кабацюра

Каплін

Катрущенко

Кирпиченко

Клименко

Клунник

Кобець

      Кобзистий

Коваленко

Ковальчук

Козік

Колотій

Комар

Комендант

Костенко

Крамаренко

Кузнєцов

Кузьменко

Куліш 1

Куліш 2

Кучер

Лакатош

Левченко

Лейко

Лещенко 2

Литвин

Литвиненко 2

Логощук

Марчик

Масюк

Мелешко

Мерефа

Миненко

Миронько

Мищенко

Могилат

Мурашко 

Назаренко

Науменко

Невструєв

Нечипоренко

Овчаренко

Онепір

Отамась

Паламар

Пащенко

Передерій

Перлик

Петренко 1

Петренко

Проскура

Прутіян

Рак

Рачок

Рогов

Родінчук 1

Родінчук 2

Рубан

Свіжевська

Синюшкович

Сич 1

Сич 2

Сімьонов

Смоліна

Стегній

Сучков

Твердохліб

Терновий

Ткаченко

Токар

Турдієв

Федірко 1

Федірко 2

Хоролець

Чуб

Шатеха

Шевчук 1

Шпіка

Юртин

Юхименко

Юхно

Якименко

Як нас знайти!

Про нас

Інноваційна діяльність Полтавської гімназії №13 спрямована на формування творчої особистості учня на основі зростання професіоналізму вчителя у світлі застосування сучасних інноваційних технологій навчання.


Полтавська гімназія №13
36007, Полтава, вул. Кучеренка, 1/16
+38(0532) 568977
info@sch13.pl.ua

Авторські права 2020 © Полтавська гімназія №13. Усі права захищені.