Меню

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

 

СЛАВА УКРАЇНІ 

«LEGO від 6 до 66»!

      Як зробити урок не просто змістовним, а насправді цікавим для дітей? Це одне з ключових запитань, яке ставить собі кожен вчитель. Відповідь – перетворити урок на захопливу гру!

      Тож темою чергового засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів Полтавської гімназії №13 стало «LEGO від 6 до 66», та й пройшло у формі майстер-класу. А тренери - вчителі НУШ Скорик Тетяна Олексіївна та Денисюк Олена Іванівна.

       Для запровадження ігрового навчання вже з 1 вересня всі першачки України отримали індивідуальні набори LEGO «Шість цеглинок». Хтось із вчителів  скептично зазначав, що 6 цеглинок – надзвичайно мало. Чи насправді все залежить від креативності педагога?

     Протягом практичного заняття вчителі мали змогу переконатися, що «Шість цеглинок» - це справжній практичний інструмент та дієвий засіб, який дає змогу реалізувати ігрові та діяльнісні методи навчання в початковій школі. Кожна гра-завдання – це цілий комплекс не лише для розвитку мислення, мовлення, уваги, а й механізм розвитку оперативної пам’яті, самоконтролю та ментальної гнучкості, що вкрай необхідні для навчання у школі та протягом життя. Оперативна пам’ять допомагає нам утримувати інформацію, розуміти та опрацьовувати її. Здатність до самоконтролю – це вміння протидіяти спокусам, не відволікатися, добре все обмірковувати, перш ніж почати діяти, конструктивно керувати емоціями. Ментальна гнучкість дає нам змогу швидко реагувати на зміни, що відбуваються навколо. Гнучкість мислення передбачає наявність кількох ідей у голові, погляд на ситуацію з різних точок зору, перегляд планів з огляду на нові обставини. Окрім цього, використання даної методики спрямоване на розвиток важливих соціальних умінь і навичок, а саме, здатність співпрацювати у команді, співпереживати за результат товариша, команди, вміння вчитись у своїх однолітків, дослухаючись до їхніх ідей та пропозицій, вміння розподіляти ролі та обов’язки, вміння вирішувати проблеми, оцінювати ризики, приймати рішення, вміння генерувати ідеї.

     Тетяна Олексіївна та Олена Іванівна змогли переконати колег, що «Шість цеглинок» - це не фіксований набір завдань та інструкцій, а відкрита система, яка стимулює учня робити відкриття, досліджувати, експериментувати, шукати власні відповіді на проблемні питання, ставити цілі та розробляти план дій, творити та імпровізувати досхочу!

      Вчителі протягом майстер-класу змогли не тільки зануритися у захопливий світ світ дитинства, а й ще детальніше ознайомитися зі специфікою роботи в НУШ.

View this photo set on Flickr

Про нас

Інноваційна діяльність Ліцей №13 "УСПІХ" спрямована на формування творчої особистості учня на основі зростання професіоналізму вчителя у світлі застосування сучасних інноваційних технологій навчання.

Авторські права 2024 © Ліцей №13 "УСПІХ" Полтавської міської ради. Усі права захищені.