“16 днів проти насилля”

З 25 листопада до 10 грудня проходить щорічна акція “16 днів проти насилля” основною метою акції є:

• привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
  • формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Шістнадцятиденний період акції охоплює

наступні важливі дати:

– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

-  27 листопада – День пам’яті жертв голодомору;

– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

– 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

В Ліцеї № 13 «Успіх» акція розпочалась яскравою виставкою малюнків на тему «Діти проти насилля». Крім того стіни ліцею прикрашають композиції учнів 1-6 класів «Наші долоньки проти насильства» та «дерева життя», виготовлені учнями 7 – 11 класів, «Єднаймося заради життя».

Протягом усього 16-денного періоду у ліцеї буде проходити ряд заходів інформативного та профілактичного характеру, зустрічі з представниками благодійних організацій, тренінги, виставки, анкетування.

ПЛАН

інформаційно-профілактичних заходів, які будуть проведені в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

(з 25 листопада до 10 грудня включно)

Дата проведення

Місце проведення

Примітки (відповідальні)

1

Нарада класних керівників присвячена початку Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Актова зала

Заст. директора з виховної роботи,класні керівники

2

Бесіди для учнів 8-11 класів за тематикою неприпустимості будь-яких видів насильства щодо жінок і дівчат до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

25-26.11.2021

Кабінети 8-11 класів

Класні керівники 8-11 класів

3

Виховні години для учнів 1-4 класів на тему «Ми проти булінгу!Давайте жити дружно!»

Кабінети 1-4-х класів

Класні керівники 1-4 класів

4

Виставки малюнків, присвячені Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства» під гаслом - «Ми проти насилля!» (для учнів 5-9 класів)

У холі ліцею

Вчителі образотворчого мистецтва, соціальний педагог

5

Групові бесіди (з елементами тренінгу) для учнів 8 класів з профілактики насилля в дитячому середовищі «СТОП булінг!»

Кабінети 8-х класів

6

Групові бесіди з проблеми протидії торгівлі людьми для учнів 10-х класів на тему «Що таке торгівля людьми?», «Торгівля людьми – це один з проявів насилля до людини?», створення інформаційного плакату.

29-30.11.2021

Кабінети 10 –х класів

7

Соціологічне опитування учнів 6-8-х класів щодо випадків булінгу в їх середовищі, під назвою «Булінг у школі»

Кабінети 7-9-х класів

8

Година спілкування для учнів 6-х класів «Агресія як прояв насильства»

Кабінети 6-х класів

9

Бесіда з учнями 7-х класів «Конфлікт та його наслідки»

Кабінети 7-х класів

10

Круглий стіл для педколективу «Безпечна школа. Маски булінгу»

Актова зала

Соціально-психологічна служба ліцею

11

Перегляд учнями 10-11 класів  документальних та художніх фільмів на правову тематику, зокрема з питань відповідальності за вчинення насильницьких дій.

Кабінети 10-11-х класів

Учитель правознавства, класні керівники

12

Розповсюдження буклету «Як протидіяти домашньому насильству? Захищай свої права разом з Мін’юстом!», створеного Міністерством юстиції-загальнонаціонального право просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», що має на меті навчити громадян користуватися своїми правами та захищати їх у разі порушення.

Листопад-грудень

Кабінети 5-11-х класів

Соціальний педагог,

класні керівники

13

Година спілкування з учнями 9-х класів на тему «Кібербулінг як проблема порушення прав людини»

грудень

14

Розвивальне заняття для учнів 5-х класів «Я та інші»

грудень

Кабінети 5-х класів

15

Проведення профілактичних занять (з елементами тренінгу) для учнів 9-х класів про ВІЛ – СНІД на тему: «Жити в світі, в якому є ВІЛ» (до дня боротьби зі СНІДом).

01-04.12.2021

16

Анкетування «Шляхи передачі ВІЛ – СНІДу», що спрямоване на перевірку обізнаності учнів з проблемою.

01-04.12.2021

17

Всеукраїнський урок «Права людини».

Учитель правознавства

18

Виставка в бібліотеці ліцею присвячена Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства».

Бібліотека ліцею

Бібліотекарі